کاناپه تخت خواب شو

۱۱ نکته درباره کاناپه های تخت خواب شو

در بعضی از خانه ها، اتاق خواب ها برای چند کاربرد متفاوت طراحی می شود. امروزه بسیاری از اتاق خواب ها علاوه بر داشتن فضایی برای استراحت کردن و خوابیدن، فضایی برای کار کردن نیز دارند. اگر خانه ای کوچک دارید که اتاق خواب آن فضایی است برای خوابیدن و کار کردن، بهتر است آن را به گونه ای طراحی کنید که در طول روز فضای کافی و مناسب برای به انجام رسانیدن کارهای روزمره تان هم داشته باشید.
یکی از انتخاب های شما برای رسیدن به این فضای ایده آل، استفاده از مبل های تخت خواب شو است. در مقاله ” ۱۱ نکته درباره کاناپه های تخت خواب شو” نکاتی را به شما معرفی میکنیم که قبل از خرید این نوع کاناپه ها به آنها دقت کنید.

نکته۱

به یاد داشته باشید که در طول روز به فضای کافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت کردن احتیاج خواهید داشت؛ پس در ابتدا اندازه مناسب مبل های تخت خواب شو را در ذهنتان طراحی کنید و سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خودتان کنید.
مثلا سوال هایی مانند قرار است چند نفر از این فضا استفاده بهینه داشته باشند؟ آیا زوج هستید و یا خود به تنهایی از این فضا استفاده میکنید؟ چه مدت از روز را به استراحت اختصاص می دهید؟ متراژ اتاق چقدر است؟ آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می دهد که از تخت خواب های سایز بزرگ استفاده کنید؟ ملافه هایی که از قبل در خانه دارید، چه سایزی دارند؟ و خیلی سوالات دیگه که ممکنه مد نظر داشته باشید.

متر

نکته ۲

قبل از خرید دقت داشته باشید که بافت نهایی این نوع مبلمان به گونه ای باشد که به هنگام خوابیدن، با سلیقه شما به طور کامل هماهنگی داشته باشد. بهتره که بافت هایی را که نرم و لطیف و مقاوم هستند را انتخاب کنید. همچنین میتوانید ملافه ای را جداگانه برگزینید که به هنگام خواب و استراحت از آن روی تخت خواب استفاده کنید.

پارچه

نکته ۳

به هنگام خرید، رنگ و الگو و طرح پارچه مبلی را انتخاب کنید که با اتاق شما هماهنگی داشته باشد چرا که تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان در بازار بسیار زیاد است و میتوانید از انواع طرح های گل دار، راه راه، چهارخونه رو بنا به سبک اتاق و نوع کاربرد آن انتخاب کنید.

همچنین شما میتوانید مقالات
“معنای رنگ ها در دکوراسیون داخلی” و “رنگ دکوراسیون داخلی را سلیقه ای انتخاب کنم یا علمی؟”
را مطالعه بفرمایید.

نکته ۴

به هنگام خرید کاناپه های تخت خواب شو، به پایه های آن دقت کنید و کاناپه هایی را انتخاب کنید که پایه هایش با چسب به بدنه کاناپه محکم شده باشد. شاید براتون سوال پیش آمده باشه که فرق بین کاناپه هایی که پایه هایش با میخ به بدنه اتصال داشته باشند با کاناپه هایی که پایه آن با چسب به بدنه انجام شده باشند چیست. عمده تفاوت بسیار مهم این است که کاناپه هایی که با میخ به بدنه متصل می شوند بعد از مدتی شل شده و باعث نامیزران شدن و لق خوردن تخت خواب می شوند.

نکته ۵

بهتره به هنگام انتخاب کاناپه تخت خواب شو مورد نظر، ابتدا آن را باز کنید و روی همه نقاط آن بنشینید تا مطمئن شوید که همه نقاط آن مانند مرکز آن نرم و راحت است.

نکته ۶

سطح رویی و اطراف کاناپه را به دقت بررسی کنید. سطح کلی کاناپه باید پوشیده از تشک و پارچه باشد تا نرمی و لطافت را به شما منتقل کند. اگر در ساختار نهایی و رویی کاناپه از چوب استفاده شده است، از خریداری آن مصرف شوید.

نکته ۷

قسمت تخت خواب کاناپه را به سمت خود بکشید. اگر به هنگام بیرون آمدن سخت و دشوار بیرون آمد و دچار لق خوردن و تکان خوردن شد، از خرید آن منصرف شوید.

نکته ۸

دقت داشته باشید که اسکلت و بدنه کاناپه های تخت خواب شو مقاوم باشد و همچنین تشک آن دارای قطر کافی و مناسب برای نشستن و خوابیدن باشد؛ در غیر این صورت به دلیل کاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به طور سریع فرسوده و خراب می شوند.

نکته ۹

اسکلت و بدنه کاناپه باید مقاوم و محکم باشد به گونه ای که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد.

نکته ۱۰

کاناپه مورد نظر را به گونه ای انتخاب کنید که فنر داخل تشک آن محکم و بادوام باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستند بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید چرا که این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند.

نکته ۱۱

به هنگام خرید از فروشنده بپرسید که تشکی برای جایگزین کردن و تعویض کردن به هنگام خراب شدن تشک کاناپه دارند یا خیر؛ در این صورت میتوانید با خیال آسوده خرید کنید.

تعویض کردن تشک

 

امیدواریم این مقاله مورد رضایت شما بوده باشه.

  نحوه بزرگ جلوه دادن نشیمن های کوچک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *